Nie wiesz, jaki wybrać aparat?

Każdy fotografujący, nie tylko początkujący, przez to przechodził. Aparat A czy aparat B?
Na szczęście, kilka miesięcy temu pojawiło się bardzo użyteczne narzędzie, stworzone do pomocy w takich sytuacjach. Snapsort zdążył w tym czasie pomóc już kilkorgu moich znajomych w wyborze ich pierwszych lustrzanek, a i ja często porównuję możliwości pojawiającego się na rynku sprzętu, zwłaszcza aparatów kompaktowych. Dotychczas, jedyną metodą na rzeczowe porównanie dwóch aparatów było uważne zestawienie ich specyfikacji publikowanych w rozmaitych źródłach oraz wyników ich testów. Obecnie, Snapsort jest w stanie wyręczyć nas w znacznej części tej pracy, oprócz oficjalnych specyfikacji uwzględniając również wyniki testów laboratoryjnych DxOMark oraz podając opisowe wyniki porównań (na przykład „Pentax K-x ma niewielką przewagę, rzędu 0,1 kroku przysłony w jakości zdjęć w słabym oświetleniu przy wysokiej czułości nad Pentaxem K-r”).
Od dawna obserwuję rozwój tego serwisu i choć muszę przyznać, że wiele drobnych pomyłek czy literówek, które zwykle gnębią narzędzia internetowe w „okresie dziecięcym” zostało juz usuniętych, to nadal porównań Snapsort nie można przyjmować 100% bezkrytycznie i dobrze jest uzupełnić je dodatkowym źródłem (na przykład Nikon D3 figuruje w ich bazie jako aparat pozbawiony uszczelnień). Niemniej jednak, w znacznej większości przypadków Snapsort dowodzi swojej niesamowitej użyteczności i mogę z czystym sumieniem polecić go każdemu, komu przyjdzie zadać sobie jedno z odwiecznych pytań, często tak trudnych, jak „Canon czy Nikon?” ;)

Reklamy

Tagi:

Komentarze 2 to “Nie wiesz, jaki wybrać aparat?”

  1. Snapsort Community Feedback Contest Winners | Snapsort Blog Says:

    […] Tomasz […]

  2. joowita Says:

    Dzieki wielkie za wskazowke. Wahalam sie wieki miedzy Pentaxem k-x a Nikonem D5000. Porownalam na Snapsort i wlasciwie zdecydowalam sie na Pentaxa.

    Stronka pozwala na szybkie i jasne porownanie. Wszystko prosto i jasno opisane.

    Wielkie dzieki jeszcze raz!!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s